Startsida     Måndag 16 juli 02:26   Din profil  
User:   Password:     Login   Become member
For YOUR language, use translate function below











Syns inte V75-tipset? Tryck F5 och uppdatera.

V75-TIPSET































Alla tv-tider under VM-slutspelet

Torsdag 14 juni, klockan 17.00, Ryssland – Saudiarabien, SVT                                              

Fredag 15 juni, klockan 14.00, Egypten – Uruguay, TV4/C More, Åke Unger / Jon Persson 
Fredag 15 juni, klockan 17.00, Marocko – Iran, SVT
Fredag 15 juni, klockan 20.00, Portugal – Spanien, SVT

Lördag 16 juni, klockan 12.00, Frankrike – Australien, SVT
Lördag 16 juni, klockan 15.00, Argentina – Island, SVT
Lördag 16 juni, klockan 18.00, Peru – Danmark, TV4/C More, Jesper Hussfelt / Anders Andersson
Lördag 16 juni, klockan 21.00, Kroatien – Nigeria, TV4/C More, Lasse Granqvist / Hanna Marklund

Söndag 17 juni, klockan 14.00, Costa Rica – Serbien, TV4/C More, Åke Unger / Jon Persson
Söndag 17 juni, klockan 17.00, Tyskland – Mexiko, TV4/C More, Lasse Granqvist / Hanna Marklund
Söndag 17 juni, klockan 20.00, Brasilien – Schweiz, SVT

Måndag 18 juni, klockan 14.00, Sverige – Sydkorea, SVT
Måndag 18 juni, klockan 17.00, Belgien – Panama, SVT
Måndag 18 juni, klockan 20.00, Tunisien, England, TV4/C More, Jesper Hussfelt / Anders Andersson

Tisdag 19 juni, klockan 14.00, Colombia - Japan, TV4/C More, Patrik Westberg / Jon Persson
Tisdag 19 juni, klockan 17.00, Polen – Senegal, SVT
Tisdag 19 juni, klockan 20.00, Ryssland - Egypten, SVT

Onsdag 20 juni, klockan 14.00, Portugal – Marocko, SVT
Onsdag 20 juni, klockan 17.00, Uruguay – Saudiarabien, TV4/C More, Åke Unger / Jon Persson
Onsdag 20 juni, klockan 20.00, Iran – Spanien, TV4/C More, Jesper Hussfelt / Anders Andersson

Torsdag 21 juni, klockan 14.00, Danmark – Australien, TV4/C More, Patrik Westberg / Alexander Axén

Torsdag 21 juni, klockan 17.00, Frankrike – Peru, TV4/C More, Åke Unger / Jon Persson
Torsdag 21 juni, klockan 20.00, Argentina – Kroatien, TV4/C More, Jesper Hussfelt / Anders Andersson

Fredag 22 juni, klockan 14.00, Brasilien – Costa Rica, SVT
Fredag 22 juni, klockan 17.00, Nigeria – Island, SVT
Fredag 22 juni, klockan 20.00, Serbien – Schweiz, SVT

Lördag 23 juni, klockan 14.00, Belgien – Tunisien, SVT
Lördag 23 juni, klockan 17.00, Sydkorea – Mexiko, TV4/C More, Jesper Hussfelt / Anders Andersson
Lördag 23 juni, klockan 20.00, Tyskland – Sverige, TV4/C More, Lasse Granqvist / Hanna Marklund

Söndag 24 juni, klockan 14.00, England – Panama, SVT
Söndag 24 juni, klockan 17.00, Japan – Senegal, TV4/C More, Åke Unger / Jon Persson
Söndag 24 juni, klockan 20.00, Polen – Colombia, TV4/C More, Jesper Hussfelt / Anders Andersson
                                                              &nsp;bsp;bsp;                                   &nb bsp;    
Omgång 3

Måndag 25 juni, klockan 16.00, Uruguay – Ryssland, TV4/C More, Jesper Hussfelt / Anders Andersson
Måndag 25 juni, klockan 16.00, Saudiarabien – Egypten, Sportkanalen/ C MoreÅke Unger / Jon Persson
Måndag 25 juni, klockan 20.00, Iran – Portugal, SVT
Måndag 25 juni, klockan 20.00, Spanien – Marocko, SVT

Tisdag 26 juni, klockan 16.00, Danmark – Frankrike, SVT
Tisdag 26 juni, klockan 16.00, Australien – Peru, SVT
Tisdag 26 juni, klockan 20.00, Nigeria – Argentina, Sportkanalen/C MoreÅke Unger / Jon Persson
Tisdag 26 juni, klockan 20.00, Island – Kroatien, TV4/C More, Jesper Hussfelt / Anders Andersson

Onsdag 27 juni, klockan 16.00, Sydkorea – Tyskland, SVT
Onsdag 27 juni, klockan 16.00, Mexiko – Sverige, SVT
Onsdag 27 juni, klockan 20.00, Serbien – Brasilien, TV4/C More, Jesper Hussfelt / Anders Andersson
Onsdag 27 juni, klockan 20.00, Schweiz – Costa Rica, Sportkanalen/C MoreÅke Unger / Jon Persson

Torsdag 28 juni, klockan 16.00, Japan – Polen, TV4/C More, Jesper Hussfelt / Anders Andersson
Torsdag 28 juni, klockan 16.00, Senegal – Colombia, TV4/C More, Åke Unger / Jon Persson
Torsdag 28 juni, klockan 20.00, England – Belgien, SVT
Torsdag 28 juni, klockan 20.00, Panama – Tunisien, SVT

Åttondelsfinaler (matchnummer, datum, tid, grupp-placering)  
50, Lördag 30 juni, klockan 16.00, 1C - 2D, TV4/C More, Lasse Granqvist / Hanna Marklund
49, Lördag 30 juni, klockan 20.00, 1A - 2B, SVT                                            

51, Söndag 1 juli, klockan 16.00, 1B - 2A, SVT
52 Söndag 1 juli, klockan 20.00, 1D - 2C, TV4/C More, Jesper Hussfelt / Anders Andersson
53, Måndag 2 juli, klockan 16.00, 1E - 2F, TV4/C More, Lasse Granqvist / Hanna Marklund
54, Måndag 2 juli, klockan 20.00, 1G - 2H, SVT                                                                               

55, Tisdag 3 juli, klockan 16.00, 1F - 2E, SVT
56, Tisdag 3 juli, klockan 20.00, 1H - 2G, TV4/C More, Jesper Hussfelt / Anders Andersson

Kvartsfinaler (matchnummer, datum, tid, match-placering) 
57, Fredag 6 juli, klockan 16.00, W49 - W50, SVT
58, Fredag 6 juli, klockan 20.00, W53 - W54, TV4/C More, Jesper Hussfelt / Anders Andersson

60, Lördag 7 juli, klockan 16.00, W55 - W56, TV4/C More, Lasse Granqvist / Hanna Marklund
59, Lördag 7 juli, klockan 20.00, W51 - W52, SVT

Semifinaler (matchnummer, datum, tid, match-placering) 
61, Tisdag 10 juli, klockan 20.00, W57 - W58, SVT
62, Onsdag 11 juli, klockan 20.00, W59 - W60, TV4/C More, Lasse Granqvist / Hanna Marklund

Medaljmatcher (matchnummer, datum, tid, match-placering) 
63, Lördag 14 juli, klockan 16.00, BRONSMATCH, L61 - L62, TV4/C More, Lasse Granqvist / Hanna Marklund
64, Söndag 15 juli, klockan 17.00 FINAL, W61 - W62, SVT